Kış Uykusu

Kış Uykusu
Moly
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
6 ay önce eklendi
Kış Uykusu
632 izlenme
IMDb: 8
Kış Uykusu (2013) Konusu 

Nuri Bilge Ceylan tarafından yönetilen ve birçok ödüle aday gösterilen Kış Uykusu, emekli bir tiyatrocu olan Aydın'ın ve çevresindeki iki kadının hikayesini anlatıyor. Oyunculuğu bıraktıktan sonra kendine yeni bir sayfa açan Aydın, Kapadokya'da babasından miras kalan küçük bir oteli işletmek için yola çıkar. Öncesine göre daha sakin bir hayata başlayan Aydın'ın gözlerden uzak hayatı adeta kış uykusunu andırmaktadır. Sıradan günlerini ise bazen köşe yazıları yazarak bazen ise yazmak istediği ancak bir türlü yazamadığı kitabını düşünerek geçirmektedir. Tek düze geçen günlerinde ise yanında kendisine oldukça uzak bir dünyada yaşayan karısı Nihal ve boşandıktan sonra yanlarına gelen kardeşi Necla vardır. Onlardan ve bastıran kar yağışından bunalan Aydın, uzaklara gitme düşüncesini kafasından atamaz.

Kış Uykusu (2013) Oyuncuları

Cannes film festivalinde Altın Palmiye Ödülü alan Türk sinemasının önemli eserlerinden Kış Uykusu, Haluk Bilginer'in başrolünde olduğu dram türündeki bir filmdir. Filmde Haluk Bilginer'e ayrıca Demet Akbağ, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Serhat Kılıç, Tamer Levent, Nejat İşler ve Nadir Sarıbacak gibi önemli isimler eşlik etmektedir.

Kış Uykusu (2013) Hakkında Merak Edilenler

Kış Uykusu Hangi Yıl Çıktı? Kış Uykusu filmi, 2014 yılında Nuri Bilge Ceylan tarafından yönetilen Türk filmidir.

Kış Uykusu Kaç Hafta Sürdü? 9 Ocak'ta ilk oturumu gerçekleştirilen ve altı hafta süren etkinlikte Nuri Bilge Ceylan'ın filmi Kış Uykusu tartışmalara konu oldu.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum